HomeJazda na rowerzeJakie rękawiczki zimowe na rower wybrać?

Jakie rękawiczki zimowe na rower wybrać?

W Polsce pogoda pozostawia wiele do życzenia, ale nie oznacza to wcale, że miłośnicy jednośladów muszą rezygnować z kolarstwa. Aby poradzić sobie nawet przy bardzo niskich temperaturach warto postawić na porządne rękawice zimowe. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo na jakie parametry zwrócić szczególną uwagę, aby wybrać wysokiej jakości rękawiczki na lata.

Na jaki materiał postawić?

Wybierając nowe rękawiczki na rower w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na ich jakość wykonania, a dokładniej mówiąc na materiał z którego są wykonane. Najlepsze jakościowo rękawiczki powinny zawierać membranę, która chroni nie tylko przed zimnem, ale również przed nieprzyjemnym wiatrem. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że to właśnie porywczy wiatr jest główną przyczyną wychłodzenia organizmu, dlatego też solidna membrana jest bardzo wskazana. Godne uwagi są przede wszystkim nowoczesne rękawiczki zimowe wyposażone w zaawansowaną technologię Windstopper. Nie można zapominać również i o tym, że liczy się nie tylko sam materiał, ale również perfekcyjne dopasowanie. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że rękawiczka powinna posiadać solidny ściągacz. Uwagę należy zwrócić również na wyściółkę, która odpowiadać będzie za utrzymanie ciepła. W cenie są przede wszystkim te materiały, które szybko wchłaniają pot i wyprowadzają go na zewnątrz.

Ile palców powinna mieć rękawiczka?

Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej bardzo wiele modeli rękawiczek zimowych na rower, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Bardzo wielu doświadczonych rowerzystów stawia także na klastyczne rękawiczki narciarskie, które doskonale sprawdzą się podczas jazdy. Niestety rękawiczki zimowe tego typu bardzo rzadko kiedy posiadają antypoślizgowe chwyty. Z praktycznego punktu widzenia najlepsze są rękawiczki na rower z pięcioma palcami. Ich największą zaletą jest to, że nie krępują ruchów i umożliwiają komfortowe trzymanie kierownika.