Odzież dla kolarza

skarpetki kolarskieWystarczy wyjść na ulice w pierwszych ciepłych dniach roku, by przekonać się, jak bardzo wzrosła popularność jazdy na rowerze w ostatnich latach. Kiedy tylko kończy się zima, tysiące cyklistów wyciągają z piwnic swoje rowery, by na nowo rozpocząć przygodę z tym pięknym sportem. Każdy obeznany w temacie rowerzysta wie, jak ważne jest dobranie odpowiedniej odzieży kolarskiej oraz jak bardzo podnosi ona komfort jazdy.

Elementem, o którym rowerzyści często zapominają, są skarpetki kolarskie. A jest to bardzo ważna część garderoby rowerzysty. Odpowiednie skarpetki kolarskie znacznie zmniejszają pocenie się stóp i pozwalają skórze oddychać w czasie jazdy. Antybakteryjne tkaniny zapobiegają powstawaniu przykrego zapachu. Skarpetki kolarskie posiadają specjalne wzmocnienia, które zapobiegają bolesnym otarciom skóry we wrażliwych miejscach.

Każdy profesjonalny kolarz potrzebuje specjalnej bluzy i spodenek – można kupić je w postaci kombinezonu. Najważniejsze jest to, że wykonane są z materiałów termoaktywnych, które zapobiegają przegrzaniu się ciała w cieplejsze dni, a w chłodniejsze nie dopuszczają do jego wyziębienia.

Na wypadek brzydkiej pogody kolarz powinien wyposażyć się w lekką składaną kurtkę, którą zawsze może mieć przy sobie, by w przypadku pogorszenia się aury nałożyć ją na siebie i nie dopuścić do przemoczenia.

Ceny odzieży kolarskiej są bardzo zróżnicowane, producenci oferują produkty na każdy portfel, tak by każdy kolarz znalazł coś dla siebie.