Odzież dla kolarza

skarpetki kolarskieWystarczy wyjść na ulice w pierwszych ciepłych dniach roku, by przekonać się, jak bardzo wzrosła popularność jazdy na rowerze w ostatnich latach. Kiedy tylko kończy się zima, tysiące cyklistów wyciągają z piwnic swoje rowery, by na nowo rozpocząć przygodę z tym pięknym sportem. Każdy obeznany w temacie rowerzysta wie, jak ważne jest dobranie odpowiedniej odzieży kolarskiej oraz jak bardzo podnosi ona komfort jazdy.

Elementem, o którym rowerzyści często zapominają, są skarpetki kolarskie. A jest to bardzo ważna część garderoby rowerzysty. Odpowiednie skarpetki kolarskie znacznie zmniejszają pocenie się stóp i pozwalają skórze oddychać w czasie jazdy. Antybakteryjne tkaniny zapobiegają powstawaniu przykrego zapachu. Skarpetki kolarskie posiadają specjalne wzmocnienia, które zapobiegają bolesnym otarciom skóry we wrażliwych miejscach.

Każdy profesjonalny kolarz potrzebuje specjalnej bluzy i spodenek – można kupić je w postaci kombinezonu. Najważniejsze jest to, że wykonane są z materiałów termoaktywnych, które zapobiegają przegrzaniu się ciała w cieplejsze dni, a w chłodniejsze nie dopuszczają do jego wyziębienia.

Na wypadek brzydkiej pogody kolarz powinien wyposażyć się w lekką składaną kurtkę, którą zawsze może mieć przy sobie, by w przypadku pogorszenia się aury nałożyć ją na siebie i nie dopuścić do przemoczenia.

Ceny odzieży kolarskiej są bardzo zróżnicowane, producenci oferują produkty na każdy portfel, tak by każdy kolarz znalazł coś dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *