Strój rowerowy – na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu?

stroje roweroweOdpowiedni strój to jedna z kluczowych kwestii w przypadku rowerzysty. Jeżdżąc na rowerze w źle dobranych ubraniach, naraża się na dyskomfort, ale przede wszystkim ryzykuje swoim zdrowiem. Za luźne spodnie czy kurtka z łatwością mogą zaczepić się o elementy pojazdu, doprowadzając do upadku. Jak skompletować prawidłowy strój na rower i gdzie go kupić?

Jak powinien wyglądać ubiór rowerzysty?
Strój rowerowy musi być przede wszystkim dopasowany do sylwetki. Wszelkie luźne elementy mogą zaplątać się o szprychy lub ramę, stwarzając poważne niebezpieczeństwo. Najwygodniejszą opcją są obcisłe spodnie lub spodenki i t-shirt. W razie potrzeby na górę można założyć wąską, wiatroodporną kurtkę. Wszystkie ubrania powinny być wykonane z dobrej jakości materiałów, które chłoną wilgoć ani nie sprzyjają poceniu się. Należy unikać jeżdżenia na dłuższe trasy w bawełnianych koszulkach noszonych na co dzień.

Dlaczego warto robić zakupy w sklepie sportowym?
Żeby zyskać pewność, że zakupione ubranie jest wysokiej jakości i dobrze sprawdzi się w trakcie jazdy, zakupy najlepiej robić w profesjonalnym sklepie sportowym. Ten oferuje zwykle szeroki wybór akcesoriów sportowych, w tym strojów kolarskich, które doskonale spiszą się zarówno na treningu jak i podczas rodzinnej wycieczki rowerowej. Co więcej, kupując stroje rowerowe u doświadczonego sprzedawcy, klient może liczyć na fachową poradę, która często jest niezbędna w trakcie wybierania ubrań do uprawiania sportu.