Wygodne spodenki na rower

szorty roweroweGdy zbliża się wiosna, chętniej sięgamy po swoje zakurzone staniem w piwnicy przez zimę rowery, doprowadzamy je do porządku, by tchnąć w nie życie i zacząć wszędzie jeździć rowerem. Podobnie można by tchnąc w życie w naszą garderobę sportową – i zakupić sobie specjalny strój do jazdy na rowerze.

Wygoda na rowerze
Uprawiając sport, należy mieć na uwadze, by nasza odzież była jak najlepiej dopasowana do jego charakteru. Najkorzystniej jest zaopatrywać się w specjalistycznych sklepach sportowych. Posiadają one koszulki i szorty rowerowe, dzięki którym jeżdżenie będzie naprawdę wygodne. Istotne jest głównie to, by nogawki spodni nie ocierały o rower i nie wkręcały się w tryby łańcucha.

Praktyczność przede wszystkim
W kupowaniu szortów rowerowych warto zdać się na porady sprzedawców. Potrafią oni doskonale wybrać model spodenek, które będą najlepsze dla rodzaju aktywności fizycznej, jaką uprawiamy na rowerze. Nieco inne spodenki zakłada się na zimowe treningi na rowerze stacjonarnym, a inne na letni wyścig w czasie największych upałów.

Szorty rowerowe powinny być dobrze dopasowane do ciała, ale nie powinny obciskać go – nie uciskać żył. Powinny zapewniać doskonałą wentylację podczas intensywnego wysiłku i minimalizować ryzyko otarć naskórka i pęcherzy, jakich możemy się nabawić podczas długiego rajdu w gorące dni w kontakcie z siodełkiem. Główną cechą takich spodenek powinien być zatem oddychający materiał, z którego będą wykonane.