Gadżety dla rowerzysty. Rękawiczki rowerowe

rękawiczki roweroweJazda na rowerze to niezwykle popularny i chętnie wybierany sposób na spędzenie czasu wolnego. Pozwala się zrelaksować, zadbać o formę i jednocześnie przebywać na łonie natury. Zanim jednak wsiądziemy na rower, powinniśmy się wyposażyć w niezbędne akcesoria, zwłaszcza jeśli planujemy jazdę w okresie jesienno-zimowym, kiedy pogoda potrafi dać w kość.

 

Jak się przygotować do jazdy na rowerze?
Wielu ludziom wydaje się, że do jazdy na rowerze nie potrzeba specjalnie się szykować. Wystarczy sprawny rower i gotowe. Tymczasem w rzeczywistości dużo zależy od tego, gdzie, kiedy i ile zamierzamy jeździć. O ile sam rower sprawdzi się na 3-minutową wycieczkę do sklepu, to przy dłuższych wycieczkach powinniśmy mieć na sobie odpowiedni strój, taki jak wygodne, elastyczne spodnie, kurtkę, która ochroni nas przed wiatrem i przede wszystkim rękawiczki, które zagwarantują ciepło i stabilność.

 

Rękawiczki rowerowe. Dlaczego warto się w nie wyposażyć?
Jeśli regularnie jeździmy na rowerze, koniecznie powinniśmy zainwestować w dobre rękawiczki rowerowe. Te nie tylko chronią przed zimnem w chłodne dni, ale i zapewniają stabilność. Kiedy ręka jest zmarznięta albo, przeciwnie, spocona nie trzyma się dobrze na kierownicy, bo np. ślizga się, a wtedy ryzykujemy wypadkiem.

Zakładając rękawiczki rowerowe, mamy pewność, że będziemy dobrze trzymać kierownicę, a w zimne dni – że nie zmarzniemy, a jazda na rowerze nadal będzie przyjemnością.