Strój do biegania na zimę

biegaczkaZima nie sprzyja aktywności fizycznej. Minusowe temperatury skutecznie demotywują przed podejmowaniem konkretnych działań, zwłaszcza jeżeli chodzi o ćwiczenia na świeżym powietrzu. Mróz, opady śniegu, deszcz to wszystko z pewnością potrafi zniechęcić. Warto jednak zadbać o swoją odporność  i postawić na trening nawet w czasie gorszej pogody. Bez wątpienia przyda nam się wówczas dobrze dobrana odzież, która zapewni nam komfort ćwiczeń.

Rodzaje stroju do biegania
Obowiązkowym wyposażeniem stroju do biegania są wygodne, sportowe buty. Odpowiednio wyprofilowane zapewnią dobrą ochronę naszych stawów. Czym różnią sie buty do biegania latem od tych przeznaczonych do użytkowania zimą? Różnica będzie polegać głównie na innej podeszwie. Zimą konieczna będzie bowiem lepsza przyczepność, głównie z uwagi na trudne warunki atmosferyczne.

Legginsy do biegania
Do biegania przydadzą się na pewno legginsy. Możemy oczywiście zdecydować się na dresowe spodnie, jednak będą one mniej praktycznym wyborem. Przylegające legginsy nie przeszkadzają nam w czasie biegu i zapewniają lepszą ochronę przed zimnem. Osoby, które źle się czują w opiętych legginsach, które podkreślają ich sylwetką mogę zamienić je na luźniejsze spodnie materiałowe. Najlepszą będą takie ze ściągaczem na dole.