Biegając postaw na dobrze dobraną odzież!

Każda aktywność fizyczna, czy to bieganie, jazda na rowerze czy pływanie wymaga odpowiedniego stroju. To właśnie strój jest kluczowym elementem, który wpływa na jakość i komfort wykonywanej aktywności fizycznej. Koncentrując się na bieganiu powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na dobrze dobrane obuwie, koszulkę i spodenki. Tak skompletowany strój powinien posiadać zaawansowany biegacz, ale również osoba, która przygodę z bieganiem dopiero zaczyna.

Dobre buty to podstawa!

Nic tak nie wpływa na komfort biegania jak dobrze dobrane obuwie. Od pierwszych dni, kiedy zdecydujemy się na uprawianie tego rodzaju sportu powinniśmy zainwestować w dobre obuwie. W ten sposób nie tylko poprawimy komfort wykonywanych ćwiczeń, ale przede wszystkim zabezpieczymy nasze stawy i kręgosłup przed urazami, które mogą być spowodowane dobraniem złego obuwia.

Spodenki do biegania.

Często zastanawiamy się jaki model powinniśmy wybrać, kiedy na rynku producenci przechwalają się w nowoczesnych modelach. Klasyczne spodenki do biegania charakteryzują się luźnym krojem z podszyciem siatkowym- są przewiewne i w żaden sposób nie krępują wykonywanych ruchów. Dla nieco bardziej zaawansowanych biegaczy polecane są nieco bardziej wykrojone spodenki, które idealnie nadają się na zawody lub podczas upalnych dni. Chętnie wybieranym modelem są popularne leginsy, które przylegają do nóg i nie powodują żadnych otarć podczas biegania.

Jaką koszulkę wybrać?

Koszulka powinna być przede wszystkim zwiewna i odporna na wilgoć. Szczególnie taki model polecany jest podczas upalnych dni, zimą możemy zainwestować w termoaktywną odzież, która idealnie izoluje ciepło naszego organizmu podczas mroźnych dni.