Dlaczego warto zainwestować w pedały SPD

pedaly-spdJazda na rowerze od kilku lat zyskuje coraz większą popularność. Wraz ze zwiększeniem zainteresowania tym sportem w miastach zaczęło pojawiać się coraz więcej ścieżek rowerowych, po których szusują miłośnicy dwóch kółek. Oczywiście część osób nie jest zainteresowana wyłącznie jazdą po mieście, sporo z nich decyduje się na rozpoczęcie przygody z kolarstwem szosowym.

Ważna rola sprzętu kolarskiego
Mimo że wielu osobom wydaje się, że w Polsce nie ma warunków do uprawiania kolarstwa szosowego nie brakuje amatorów tej formy ruchu. Trenują oni regularnie, głównie w rejonach podmiejskich, gdzie nie brakuje ścieżek, na których można próbować swoich sił. Każdy kto chce poważnie myśleć o uprawianiu kolarstwa musi mieć świadomość, że niezwykle istotną kwestią jest dobór odpowiedniego sprzętu. Przede wszystkim konieczne jest zainwestowanie w rower dobrej jakości. Warto kupić także kask, który będzie stanowił ochronę podczas ewentualnego upadku.

Większość kolarzy z  pewnością przyzna, że dobrym pomysłem jest również zakup pedałów SPD, czyli zatrzaskowych. Co prawda część osób początkowo zastanawia się nad celowością wpinania się w pedały, lecz szybko można przekonać się, że takie rozwiązanie jest po prostu wygodne, ułatwia bowiem na przykład wjeżdżanie pod górę oraz jazdę w terenie. Dzieje się tak, ponieważ pedały SPD eliminują częsty problem zsuwania się stóp z pedałów, ponadto pedały nie tylko się pcha, ale także ciągnie, dzięki czemu jazda jest łatwiejsza i przyjemniejsza.