Kask dla rowerzysty

kask rowerowy Podstawowym wyposażeniem rowerzysty powinien być kask – odpowiednio dobrany pełni bowiem funkcję ochronną głowy, stając się elementem tłumiącym uderzenie podczas ewentualnego upadku, który może zdarzyć się w każdym miejscu i w każdej sytuacji.

Kask rowerowy dla każdego
Sklepy rowerowe posiadają w swojej ofercie różnego rodzaju kaski, przeznaczone dla wszystkich grup wiekowych oraz uwzględniające różne wersje kolorystyczne i stylistyczne. Z tego względu można stwierdzić, że każdy rowerzysta ma możliwość zakupu kasku, który spełni jego oczekiwania zarówno pod względem bezpieczeństwa, zapewnienia wygody podczas jazdy, jak i estetyki.

Odpowiedni rozmiar kasku kluczem do efektywnej ochrony
Kask dla rowerzysty powinien być kupowany z rozwagą oraz w spokoju – pośpiech jest bowiem złym doradcą, a wybór odpowiedniego rozmiaru i modelu kasku jest znaczący w nawiązaniu do względów bezpieczeństwa oraz ochrony głowy.

Jednym z głównych kryteriów wyboru kasku rowerowego jest stopień jego przylegania do głowy – kask powinien bowiem stabilnie utrzymywać się na głowie rowerzysty, zapewniając mu ochronę w każdej pozycji. Kluczowe jest więc zmierzenie obwodu głowy oraz wyregulowanie sznurków zapinających w optymalny sposób.